24
maj

Akcesoria do przecinarki plazmowej

Akcesoria do przecinarki plazmowej

Cięcie plazmą jest coraz bardziej popularnym procesem ścinania metali. Może być ono wykorzystane do rozcinania wszystkich materiałów, które przewodzą prąd. Najczęściej jednak przecinarką plazmową tnie się stal nierdzewną i aluminium. Praktyczność tego urządzenia sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup takich urządzeń jak plotery CNC lub wycinarka CNC.

Warto wiedzieć, że akcesoria do przecinarki plazmowej także mają ogromny wpływ na jakość efektu. Dobrze dobrany uchwyt do urządzenia gwarantuje wygodną i swobodną pracę przy przecinaniu. Te i inne dodatkowe elementy wyposażenia systemu plazmowego pozwalają na szybszą i dokładniejszą pracę. Ważny jest też odpowiednio dobrany stół CNC. Jeśli chodzi o CNC obróbka materiałów jest bardzo istotna, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie akcesoria.

Tradycyjna przecinarka plazmowa składa się z czterech elementów. Należą do nich źródło zasilania, palnik plazmowy oraz przewód uziemiający uzupełniony częściami eksploatacyjnymi. Istnieją także wąskostrumieniowe systemy plazmowe, które zawierają dodatkowo konsole gazowe. Sprawne działanie palnika plazmowego jest możliwe dzięki zasilaniu elektrycznemu oraz gazowi. Po cięciu plazmą powierzchnia krawędzi jest gładka i równa, a skos niewielki. Dlatego też przecinarka plazmowa CNC jest tak chętnie wybieranym sprzętem do cięcia.