08
sie

Na czym polega grawerowanie CNC?

Na czym polega grawerowanie CNC?

Grawerowanie wykorzystujące nowoczesną technikę jaką jest CNC, to coraz popularniejsze rozwiązanie, tak samo jak plotery frezujące, spawarki laserowe, bądź też wycinarki plazmowe. Maszyny wyposażone w układy sterowania numerycznego mogą z wielką dokładnością wygrawerować zaprogramowane wzory i kształty na różnego rodzaju tworzywach.

Grawerowanie CNC

Jest to rozwiązanie, które jest bardzo popularne, ponieważ pozwala na precyzyjną obróbkę wielu przedmiotów. Grawer może być wykonany na większości metali twardych oraz miękkich. Technologia CNC jest bardzo dokładna, więc można precyzyjnie wygrawerować najdrobniejsze szczegóły uwzględnione w projekcie. Można w ten sposób tworzyć emblematy, szyldy oraz tabliczki. Maszyny pozwalają na szybkie i dokładnie wykonanie nawet kilku kopii projektu. Do tego grawer jest trwały, więc wzór nie ulegnie zatarciu lub blaknięciu. Jeśli chodzi o wycinanie laserem CNC, taki ploter laserowy lub CNC plazma jest skutecznym sposobem na wycinanie mechaniczne, więc warto sprawdzić usługi CNC Śląsk.

Grawer CNC jest często wykorzystywany w branży reklamowej, do produkcji tablic informacyjnych, czy też szyldów. W przemyśle również można wykorzystywać taki rodzaj grawerowania, na przykład do wytłoczenia numerów identyfikacyjnych. Warto więc wykorzystać technologię CNC oraz sprawdzić inne maszyny, takie jak plazmowa przecinarka, maszyna CNC do metalu, pistolet laserowy, plazma Hypertherm, jak i również wypalarka laserowa CNC.