CNC obróbka i wycinanie plazmowe

Jesteśmy firmą zajmującą się wykonywaniem bram oraz balustrad ze stali i aluminium, zarówno kutych jak i nowoczesnych. Kompleksowe usługi CNC i wycinanie plazmą to coś, w czym mamy duże doświadczenie i czym zajmujemy się na co dzień. Budujemy plotery CNC, wykonujemy różne inne konstrukcje pod zamówienie oraz wycinamy elementy ploterem z blach stalowych i aluminiowych. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tego typu usługą, chcemy zapoznać Cię z poszczególnymi informacjami dotyczącymi ploterów CNC i szeregiem innych rzeczy z tym związanych.

Na czym polega wycinanie CNC?

Otóż przede wszystkim trzeba powiedzieć, że obróbka CNC to nowoczesna metoda, polegająca na zastosowaniu maszyn sterowanych komputerowo. Taki rodzaj technologii pozwala uzyskać nam profesjonalne cięcie CNC różnego rodzaju materiałów, tym samym gwarantując nam precyzyjne i dokładne wykonanie. Warto wiedzieć, że cięcie ploterem umożliwia nam stworzenie dowolnych kształtów, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na wszelkie urozmaicenia w tym zakresie. Takie optymalne efekty w postaci równej jakości powierzchni krawędzi cięcia i z zachowaniem stabilności termicznej materiału, to naprawdę świetne rozwiązanie, które charakteryzuje się nie tylko wysoką precyzją ale i jakością. Nasza oferta jest stworzona przede wszystkim dla małych i średnich firm, ale nie tylko. Warto zapoznać się z tym, jak funkcjonują niektóre z naszych produktów takich jak wypalarka do metalu. Poprzez prostą budowę oraz wysoką dokładność cięcia, plotery pozwalają w pełni cieszyć się danemu użytkownikowi z korzystania z tej maszyny.

Sprawdź zalety naszych maszyn

Wycinanie plazmowe jako świetny element nowoczesnej technologii

Z tego właśnie względu, ploter tnący cnc i taka forma technologii jest wyjątkowo funkcjonalna na wiele sposobów. Wycinanie CNC różni się od tych tradycyjnych technik cięcia, które stosowane są z użyciem różnego rodzaju pił. Zasadniczym plusem takiego wycinania jest właśnie fakt, iż daje on zdecydowanie lepsze efekty i wspomnianą już wcześniej precyzję. Warto również poznać nieco więcej szczegółów dotyczących samej plazmy. Zatem plazma jest nazywana nierzadko czwartym stanem skupienia, ponieważ jest to zjonizowana materia, która poprzez swoją strukturę przypomina gaz. Jednak od gazu odróżnia ją wyższa jonizacja cząsteczek. Dlatego też w całym systemie plazmowym, który z pewnością należy do wyjątkowo konwencjonalnych, można znaleźć wiele zalet.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

CNC obróbka - oferty ALUBRAM CNC

Wśród naszych ofert, możesz znaleźć kilka źródeł plazmy. Hypertherm Powermax 45, Hypertherm Powermax 65, Hypertherm Powermax 85, Hypertherm Powermax 105, Hypertherm Powermax 125. Różnią się one od siebie przede wszystkim poszczególnymi parametrami plazmy, natężeniem prądu ciepła, czy cyklem pracy. Zachęcamy do szczegółowego przejrzenia naszej strony internetowej w zakładce oferty, aby poznać więcej szczegółów. Natomiast jeżeli chodzi o wyposażenie naszych plazmowych ploterów, wygląda ono następująco. Przede wszystkim (oprócz źródeł plazmy) posiadają one stół suchy bądź wodny, o wymiarach 1050 mm x 2050 mm, 1300 mm x 2600 mm i 1550 mm x 3050 mm. Kolejna rzecz to zbiornik retencyjny. Pojemność tego zbiornika wynosi 150 L i występuje wraz z chłodziwem zabezpieczającym przed korozją, co jest niezwykle dużym plusem tego urządzenia. Następnymi elementami całego wyposażenia jest palnik oraz komputer z oprogramowaniem. Oprogramowanie zarówno sterujące, jak i stricte do projektowania, występuje w polskiej wersji, co znacznie ułatwia programowanie plotera. Oprócz tego nasze maszyny, które wycinają nie tylko materiały z tworzyw sztucznych, ale i wielu innych, posiadają też odporność na wszelkie zanieczyszczenia, w związku z tym bezawaryjna praca jest jak najbardziej możliwa.

Zatem podstawowymi zaletami wycinania CNC są przede wszystkim wysoka jakość i precyzja cięcia, ograniczenie wydatków związanych z mniejszą ilością odpadów, co jest również niezmiernie istotne dla otoczenia, a także istnieją różne metody cięcia plazmą, dzięki czemu jest wiele zastosowań tego typu rozwiązania. Nasze zlecenia na CNC są bardzo różnorodne. Istnieje powtarzalność procesu cięcia i elementów, dzięki której obróbki (po zakończeniu etapu) będą wyglądać identycznie. Jeśli zastanawia Cię koszt takiego produktu, na nasze stronie jest dostępny cennik, który przedstawia cały zarys kosztów związanych z poszczególnymi modelami, których jest dość sporo. Dostępne są takie produkty jak wypalarka do metalu, akcesoria Hypertherm, czy też podstawowy stół plazmowy CNC.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, bądź potrzebujesz rady, śmiało skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na każde pytanie i postaramy się spełnić Twoje oczekiwania. Ważna jest dla nas ogólna satysfakcja i zadowolenie naszych klientów, dlatego uważamy, że wzajemna współpraca i odpowiednia konsultacja pomogą we wspólnym stworzeniu tego, czego potrzebujesz. Gdy poznamy Twoje szczegółowe wizje i inne ważne kwestie, przystępujemy to działania. Tego rodzaju cięcie plazmą cena można wykorzystać w sposób tradycyjny, z zastosowaniem mechanicznych technik – ale można też użyć nowoczesnych rozwiązań, które często pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych efektów. Nasza firma oferuje również szkolenie w zakresie obsługi urządzenia, dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych usług.