Dokładne wypalanie plazmowe CNC

Wypalarka plazmowa CNC - czym właściwie jest?


Wypalarka CNC jest to obrabiarka, która służy do cięcia plazmowego blach oraz innych materiałów, dzięki wykorzystaniu palnika plazmowego. Wypalarka plazmowa jest zbudowana z kilku bardzo ważnych elementów, a mianowicie ze stołu, który jest sterowany numerycznie, przy pomocy szafy lub pulpitu sterowniczego. Wyposażona jest także w źródło plazmy oraz system zaopatrzenia plazmowego źródła plazmy w gaz. Odpowiednie ustawienie wysokości palnika to kluczowa kwestia. Istotne elementy stołu, który umożliwia profesjonalne cięcie, to również elementy napędu, sposób przenoszenia napędu, przemysłowy sterownik CNC, sterownik mikroprocesorowy, regulator THC, moduły dodatkowe, a także system wentylacji.

Wypalarki plazmowe i ich zasada działania

Dzięki technologii CNC można wycinać różne elementy o dowolnym kształcie. Wystarczy umieścić arkusz blachy na stole CNC, po czym wgrać program, który umożliwi wycięcie danego elementu. Po ustawieniu odpowiedniego programu, następuje wypalanie danych fragmentów. Cały ten proces odbywa się przy wykorzystaniu wysokiej temperatury, ale i również dużej prędkości wylotowej gazów. Sprzęt ten jest w stanie wycinać elementy z wszystkich materiałów, które przewodzą prąd elektryczny. Są to na przykład: stal wysokostopowa, stal konstrukcyjna i metale nieżelazne. Dodatkowo akcesoria do przecinarki plazmowej są łatwo dostępne. Tego typu wycinarki plazmowe są często wybierane przez klientów ze względu na to, że wycinanie elementów przy ich użyciu, daje niezwykłą dokładność i precyzyjność. Wypalarki CNC wykorzystuje się w różnych branżach, na przykład w branży konstrukcyjnej, zdobniczej, czy też elektronicznej.

W tego typu wypalarkach, źródłem ciepła jest skoncentrowany łuk elektryczny, który jarzy się między materiałem ciętym, a nietopliwą elektrodą znajdującą się w uchwycie plazmowym. Wystarczającą koncentrację łuku uzyskuje się dzięki specjalnej dyszy tnącej. Palnik plazmowy pozwala na cięcie materiałów, które przewodzą prąd elektryczny. Należy pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni typ agregatu plazmowego, ponieważ wpływa to na grubość i prędkość cięcia. Wypalarki plazmowe CNC są chętnie wybierane przez klientów, przede wszystkim ze względu na innowację, która umożliwia szeroki zakres wykonywanych czynności na wysokim poziomie. Warto więc wybrać taki produkt jak wypalarka plazmowa ręczna lub inna CNC wypalarka, dzięki czemu otrzymamy najwyższą jakość, solidnej konstrukcji sprzęt, jak i również narzędzie, które będzie nam służyło długie lata. Sprawdź więc jaka jest wypalarka plazmowa cena.

Wycinarki CNC z palnikiem plazmowym

W tego typu wycinarkach źródłem ciepła jest skoncentrowany łuk elektryczny, który jarzy się między materiałem ciętym, a nietopliwą elektrodą znajdującą się w uchwycie plazmowym. Wystarczającą koncentrację łuku uzyskuje się dzięki specjalnej dyszy tnącej. Palnik plazmowy pozwala na cięcie materiałów, które przewodzą prąd elektryczny. Należy pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni typ agregatu plazmowego, ponieważ wpływa to na grubość i prędkość cięcia. Wycinarka plazmowa CNC jest bardzo często wybierana przez klientów, przede wszystkim ze względu na innowację, która umożliwia szeroki zakres wykonywanych czynności na wysokim poziomie.

Sprawdź zalety naszych maszyn

Wypalarki CNC z palnikiem gazowym

Ta metoda dość często nazywana jest cięciem paliwowo-tlenowym. Jest cenioną metodą termicznego rozdzielania metali. To właśnie dzięki niej można ciąć stal konstrukcyjną. niskowęglową oraz niskostopową. Przy jego wykorzystaniu, z dobrym skutkiem można wykonać cięcie dość grubej blachy z miękkiej stali. Porównując tę metodę do tej z wykorzystaniem palnika plazmowego, można bez wątpienia stwierdzić, że cięcie plazmowe może okazać się gorsze pod względem jakości, ale i również szybkości cięcia. Minusem może być także znacząco wyższy koszt części oraz mniejsza rentowność. Niektórzy mogą stwierdzić, że cały ten proces stwarza o wiele więcej zagrożeń pod względem bezpieczeństwa przy wykonywanych czynnościach. Warto pamiętać, że operator wypalarki plazmowej powinien mieć odpowiednie przeszkolenie, żeby móc wykonywać cięcie i żłobienie stali węglowej lub innych materiałów. Warto sprawdzić też, jakie prace może wykonać plazmowa przecinarka, CNC ploter, laser ploter, jak i również spawarka laserowa ręczna.

Wypalarki CNC i wentylacja - jaka powinna być?

Jak wyżej było wspomniane, istnieją dwa rodzaje wentylacji stołu CNC. Najczęściej jednak odbywa się to przy pomocy filtrowentylatorów, gdzie stół do plazmy CNC jest podzielony na specjalne sekcje. Za pomocą oddolnie podłączonych przewodów wentylacyjnych odbywa się odciąg pyłów, które powstają podczas cięcia. Ta wentylacja włącza się automatycznie w momencie rozpoczęcia pracy. Jednak wadą może być wysoki poziom hałasu, a także niemała cena podłączenia tego typu wentylacji. Zamiennikiem dla filtrowentylatorów jest stół wodny, który umożliwia wentylację z wykorzystaniem wody. Zostaje ona umieszczona pod materiałem ciętym. Ten sposób odnajduje wielu zwolenników, między innymi dlatego, że dzięki niemu unika się znacznych odkształceń wycinanych elementów, a także w dużym stopniu redukuje poziomu hałasu, promieniowania oraz dymu wytwarzanego podczas całego procesu cięcia. Jednak zachęca się do tego, by przed doborem odpowiedniej wentylacji stołu CNC skorzystać z porady fachowca, który z pewnością udzieli wszelkich informacji i pomoże w wyborze. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko mieć pewność, że nasza wypalarka laserowa CNC zapewni nam profesjonalne cięcie, ale też wypalanie plazmowe będzie wygodne i bezpieczne.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wypalarki plazmowe CNC - jakie cechy powinny posiadać?

Wypalanie CNC to metoda, która ułatwi i uskuteczni wykonywane czynności. Pozwala na dokładne i precyzyjne wycinanie elementów o określonej wielkości arkusza. Wypalanie blach CNC jest też efektywne, ponieważ przebicie przez materiał następuje szybko, a szczelina cięcia jest mała, co sprawia, że przepalarka plazmowa jest precyzyjna i powoduje minimalne straty materiałowe, co jest doceniane szczególnie w branży konstrukcyjnej.

Wypalarki CNC dostępne na rynku różnią się jedną zasadniczą rzeczą, a mianowicie funkcjonalnością. Przede wszystkim należy skupić się na maksymalnym prądzie cięcia, który informuje o tym, jakiej grubości materiał jest w stanie przeciąć wycinarka laserowa CNC oraz z jaką prędkością. Przed zakupem należałoby sprawdzić cykl pracy maszyny, ponieważ wycinarka, która jest w stanie wypracować cykl w 25%-35% nada się do półprofesjonalnego użytku. Jeśli chodzi o sprzęty o sprawności 60%-100%, będą one już przystosowane są do bardziej intensywnej pracy, ponieważ znacznie wolniej się przegrzewają. Dobrze by było, gdyby wycinarka plazmowa lub wypalarka CNC plazmowa była wyposażona w manometr, dzięki któremu można kontrolować ciśnienie powietrza podczas cięcia. Jeśli zależy Państwu na komfortowej i precyzyjnej pracy, pomocne może okazać się urządzenie z cyfrowym wyświetlaczem. Jak widać jest wiele dodatków i elementów, które mogą usprawnić pracę i użytkowanie urządzenia. Wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb. Aby otrzymać precyzyjne cięcie i żłobienie stali węglowej lub stali nierdzewnej, a nie chcemy sami korzystać z wypalarki, z pomocą przychodzi operator wypalarki CNC, który bez problemu zajmie się naszym projektem. Sprawdź, jaka jest na produkt wypalarka plazmowa CNC cena i ciesz się sprzętem o solidnej konstrukcji i precyzji cięcia. Udanych zakupów!

Sprawdź też jaka jest na wycinanie CNC w metalu cena, a także takie produkty jak przecinarki plazmowe Hypertherm oraz inne CNC akcesoria. Oferujemy też takie usługi jak CNC frezowanie, obsługa maszyn CNC, czyszczenie rdzy laserem, a także obróbka metali CNC Śląsk.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasza firma ALUBRAM CNC zajmuje się budową ploterów CNC, ale także wykonywaniem przeróżnych konstrukcji na zamówienie. Oferujemy też wycinanie ploterem elementów z blach stalowych i aluminiowych o grubości od 1 mm do 20 mm. Nasze usługi obejmują również tworzenie bram, balustrad wykonanych ze stali oraz aluminium, ponieważ cięcie CNC to nasza specjalność. Plotery CNC i ich budowa odbywa się ze szczególną uważnością. Każdy ploter CNC naszego wykonania jest projektowany starannie, by klient był zadowolony z jego obsługi.

Sprzęty, które są przez nas projektowane charakteryzują się prostą budową oraz szczególną dokładnością cięcia. Dokładamy wszelkich starań, by maszyny były dostosowane do określonego klienta, zważając na jego potrzeby. Sprzęty wyposażone są w polskojęzyczny program sterujący, który znacząco wpływa na jego użytkowanie. Oprócz tego gwarantujemy dwudniowe szkolenie z zakresu użytkowania maszyny, dzięki czemu nasz klient z pewnością opanuje podstawowe zasady działania danego sprzętu, który został przez nas zaprojektowany.