19
lip

Zastosowanie maszyn CNC w przemyśle

Zastosowanie maszyn CNC w przemyśle

Maszyny CNC to sterowany komputerowo sprzęt do obrabiania praktycznie wszystkich materiałów. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu charakteryzują się niezwykłą precyzyjnością, powtarzalnością oraz wysoką jakością wykonania. Dzięki temu znajdują zastosowanie w wielu branżach, od zakładów jubilerskich, aż po produkcję statków kosmicznych. Warto się zaopatrzyć w dobrej jakości wycinarki plazmowe, wypalarki plazmowe, a także plotery CNC, które umożliwią wygodne cięcie CNC.

Wysoki stopień automatyzacji oraz obniżenie nakładów pracy i kosztów przyczyniają się do wykorzystania maszyn w przemyśle. Coraz ciężej znaleźć branżę, która obecnie nie wykorzystuje obróbki CNC. Precyzja, krótki czas wykonania oraz możliwość obróbki różnych materiałów pozwala na wykorzystanie tej metody w przemyśle lotniczym i kosmicznym, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo.

W motoryzacji za pomocą maszyn CNC wykonywane są detale deski rozdzielczej, cylindry, przekładnie oraz zawory. W związku z brakiem maksymalnej lub minimalnej ilości obrabianych rzeczy, bardzo często maszyny wykorzystywane są do produkcji części zamiennych. Za pomocą maszyn CNC z tworzyw sztucznych wytwarzane są niewielkich rozmiarów wskaźniki.

Z kolei w branży elektronicznej maszyny stosowane są do skrawania małych, wymagających dużej precyzji elementów. Służą do produkcji obudów, uchwytów, a także lutowania detali. Branża budowlana także wykorzystuje maszyny CNC do swoich celów. Obrabiane są materiały konstrukcyjne, a także okna, ościeżnice oraz wszystkie małe elementy metalowe niezbędne w budownictwie. Warto się zaopatrzyć w przecinarki plazmowe, które umożliwią wycinanie plazmą. Do tego dokupić też można stół CNC oraz akcesoria Hypertherm.